středa 28. října 2015

Sledujte ONLINE premiéru nového sportovního konceptu Mazdy

Den D, hodina H a minuta M co nevidět začne! Nekonečně dlouhé napínání automobilkou Mazda se konečně chýlí ke konci, jelikož již dnes v 00:30 našeho času se má odehrát slavnostní premiéra nového sportovního konceptu, který se má údajně stát předzvěstí nové Mazdy RX-9.


Už dlouho mluví Mazda o tom, že uvede zpátky na trh druhou ikonu svého portfolia (první z nich je Miata), ale přitom před několika lety sám CEO Mazdy prohlašoval, že značka nepracuje na žádném nástupci RX-8 ani na novém rotačním motoru. A vidíte sami, utekly asi tři roky a je tu změna, za kterou je drtivá většina příznivců Mazdy či Wankelu velmi ráda!

Koncem září letošního roku byl ukázán první teaser připravovaného konceptu a včera samotná automobilka potvrdila, že očekávaná studie bude mít pod kapotou zcela nový rotační motor, pojmenovaný jako SkyActiv-R! Nyní však už zbývá jen čekat na osudnou hodinu, kdy bude zahájena oficiální prezentace, kterou budu samozřejmě netrpělivě sledovat a dělat z ní zkratkovité informace v následujícím sledu. Budu vše průběžně aktualizovat, takže stačí sem tam zmáčknout F5. Kdo by chtěl premiéru sledovat osobně, může na následujícím odkazu. Díky za přízeň :-).

00:30 – Zahájení oficiální prezentace k odhalení nového konceptu Mazdy

00:32 - Videozáznam, ve kterém lidé mluví o tom, proč mají rádi sportovní vozy od Mazdy (ve videu vystoupily například tyto modely - MX-5, Cosmo, Mazda6, RX-7 a další)

00:33 - Na pódium vstupuje CEO a prezident Mazdy, Masamichi Kogai! Hodnotí celkové portfolio automobilky a mluví o budoucnosti, například konceptu KOERU.

00:36 - Kogai mluví o první Mazdě s rotačním motorem, Cosmo Sport, nový koncept nese jméno RX-Vision a pod kapotou má rotační motor SkyActiv-R

00:38 - Zahájení odhalení RX-Vision za doprovodu historie sportovních Mazd a zvuku 787B

00:43 - Odhalení Mazdy RX-Vision

00:45 - Ukončení oficiální prezentace, při které se představil koncept Mazda RX-Vision

Žádné komentáře:

Okomentovat