pátek 1. ledna 2016

Mazda představí v Tokiu několik sportovních konceptů

Máme tu rok 2016, ale přesto Mazda odhalila další podrobnosti k nadcházejícímu tokijskému autosalonu, který otevírá své brány v polovině ledna.


Japonská automobilka předvede v Tokiu několik sportovních konceptů, konkrétně například crossover CX-3, zástupce střední třídy Mazda6 a samozřejmě nemůže chybět i MX-5.

Začneme Mazdou CX-3 Racing Concept, která dostala agresivnější černý body kit s červenými akcenty. Ty najdeme také na nových litých kolech. Krom toho je sportovnější CX-3 i snížena blíže k zemi a vzadu má střešní spoiler či duální koncovku výfuku. Zato Mazda6 (u Japonců známá jako Atenza) se chlubí také přídomkem Racing Concept a má černý aero kit. Model střední třídy disponuje i novou sadou litých kol a zřejmě nabídne také tužší odpružení.

Dalším vozem, který bude vyzařovat na stánku Mazdy, bude Mazda2 (v Japonsku jako Demio 15MB) Racing Spec. Ta nabídne značně upravený interiér, po úpravě jsou v něm k vidění pouze dvě přední sportovní sedadla a vzadu bezpečnostní rám. Pokud jde o úpravu exteriéru, nenabídne černý odstín jako dvě výše zmíněné Mazdy, ale bílý odstín s polepy a závodním číslem.

Posledním lákadlem bude samozřejmě Mazda Miata RS Racing Concept, která má podobný vzhledový kabátek jako koncepční crossover CX-3 Racing. Krom toho Mazda přiveze i závodní Global MX-5 Cup a MX-5 NR-A Racing, které jsou již momentálně na prodej. Všechna vozidla se představí 15. ledna 2016, kdy se otevírají brány tokijského autosalonu.

Zdroj: worldcarfans.com

Žádné komentáře:

Okomentovat