úterý 12. prosince 2017

Mazda zřejmě nabídne v USA modely 3 a 6 i s pohonem všech čtyř kol

Vynecháme-li z portfolia Mazdy všechna SUV a na japonském trhu i kei cars, tak se stále najdou i další modely, které disponují pohonem všech čtyř kol.


Bohužel nabídka pohonu 4x4 se liší pochopitelně v závislosti na daném trhu, například na evropském trhu se nabízí s pohonem obou náprav jenom Mazda 6, a to ještě v provedení kombi. Nyní se mluví o tom, že se rozšíří nabídka „čtyřkolek“ i na americkém trhu.

Abych se vrátil k úvodu, tak například na domácím trhu se nabízí s pohonem 4x4 i model Axela (u nás jako 3), a dokonce také Demio (u nás 2). Je to pochopitelné, neboť na podvozku modelu 2 je postaven crossover CX-3, který se prodává s pohonem 4WD. Nicméně, protentokrát se zvažuje přidání 4x4 i pro modely 3 Sedan a 6 Sedan na trhu v USA.

Na losangeleském autosalonu byla představena omlazená Mazda 6 s přeplňovaným motorem, kde dokonce generální ředitel Mazda North America, Masahiro Moro, prohlásil, že automobilka investuje do pohonu všech čtyř kol. A krom toho také dodal: „Myslím si, že nejsme schopni nabídnout pohon obou náprav v kombinaci s motorem 2,5T Skyactiv-G. Máme problém s karoserií sedan, proto zatím „trojka“ ani „šestka“ nemají pohon 4x4. Jenomže je tu jistá vysoká poptávka, přesněji na východním pobřeží USA, kde se 80-90% prémiových sedanů prodává právě s pohonem všech čtyř kol“.

Moro pokračuje: „Pohon 4x4 se stává prémiovým doplňkem pro americké zákazníky, a proto jsem požádal naše oddělení výzkumu a vývoje, aby přemýšlelo do budoucna o tom, jak můžeme využít pohon 4x4.“

Doteď se Mazda 6 s pohonem 4x4 prodávala na území Evropy a Japonska, a pokud chce automobilka zaujmout i americkou klientelu, bude třeba pohon všech čtyř kol nabídnout i na tamním trhu. Problém je také v tom, že v USA se prodává „šestka“ pouze v provedení sedan, kdežto v Evropě i Japonsku společně s kombi, které umí nabídnout 4x4.

Zdroj: carscoops.com

Žádné komentáře:

Okomentovat