středa 27. prosince 2017

Nová generace kei modelu Mazda Flair Wagon představena, jde o převlečené Suzuki

Segment tzv. kei car je v Evropě spíše neznámým pojmem, ale zato v Japonsku jde o populární a vyhledávanou kategorii. A není divu, jde opravdu o praktická, účelná a i roztomilá vozítka.


Pochopitelně svého plnohodnotného zástupce měla v daném segmentu i Mazda. Ano, šlo o Autozam AZ-1, ale i dnes má co nabídnout pro milovníky kei car. Nyní představila zcela novou generaci modelu Flair Wagon, respektive Flair Wagon Custom Style.

V úvodu zmíněné slovo „plnohodnotné“ má svůj význam, neboť odhalený model Flair Wagon je v podstatě převtělené Suzuki Spacia, ale zato s odvážnějším designem, díky kterému nabývá na atraktivitě oproti předchozím generacím.

Rozhodně zajímavějším počinem z představeného dua je Flair Wagon Custom Style, který má unikátní přední masku s prominentní mřížkou, podél které se vyjímají LED světlomety. Krom toho má i více chromových prvků a kulatá mlhová světla.


I když je palubní deska menší, najdou tady řidiči velký tachometr s malým digitálním displejem. Samozřejmě nechybí ani infotainment, kovové akcenty a sportovně vypadající volant. Mazda se chlubí také tím, že model má prostornější interiér a nabídne lepší vystupování/nastupování.

I když jde opravdu o malé vozítko, nenechá se jen tak zahanbit, protože i na jeho palubě se vyskytují bezpečnostní systémy jako varování před kolizí, automaticky ovládaná dálková světla či varování před opuštěním jízdního pruhu.


V nabídce jsou k dispozici dva malé motory o obsahu 660 ccm, jelikož větší objem třída kei nedovoluje. První z nich, atmosférický, má výkon 52 koní a točivý moment 60 Nm, kdežto druhý, přeplňovaný, disponuje 64 koňmi a 98 Nm. Oběma sekunduje ještě elektromotor o výkonu 3 koně a krouticím momentu 50 Nm, takže jde o hybridní provedení. K motoru je připojena nová CVT převodovka a standardem je pohon předních kol, ovšem za příplatek lze pořídit 4x4.

Ceny startují v Japonsku v přepočtu na 11 777 dolarech (cca 256 tisíc korun), zatímco za vrcholný model Flair Wagon Custom Style Hybrid XT si Mazda účtuje v přepočtu 16 850 dolarů (cca 366 tisíc korun).

Zdroj: carscoops.com


Žádné komentáře:

Okomentovat