pátek 15. prosince 2017

Úžasný flashback v podání Mazdy! MX-5 (NA) se opět představí ve světové premiéře

Začátkem srpna letošního roku obletěla svět velmi zajímavá a překvapující zpráva, neboť samotné vedení automobilky se rozhodlo pro stvoření divize NA Roadster Restore.


Jak už název napovídá, bude se zabývat renovacemi první generace Mazdy MX-5. Letošní ročník Tokyo Motor Show máme za sebou, tudíž během ledna roku 2018 se otevřou brány veletrhu Tokyo Auto Salon, což není totožné s prvním zmíněným autosalonem, kde se ukážou první tři zrestaurované kousky.

Mazda MX-5 (NA) tak zažije znovu světovou premiéru, protože na zmíněnou akci dorazí hned tři exponáty – přesněji červený, bílý a modrý, a odhalí tak veřejnosti, jak automobilka umí vdechnout nový život nadčasovému sportovnímu modelu. Mazda zároveň prohlásila, že začne přijímat zakázky k renovaci MX-5 od 13. prosince 2017. Bohužel zatím se divize NA Roadster Restore vztahuje pouze na majitele MX-5 z domovského Japonska. Ale kdo ví, třeba později dojde i na jiné státy.

Program NA Roadster Restore nepřináší jenom kompletní renovaci vozů MX-5 (NA), ale též obnovu výroby některých náhradních dílů – konkrétně látkové střechy, pneumatiky Bridgestone, volant Nardi a pochopitelně hlavice řadicí páky. Pro zajištění nejkvalitnější možné renovace se Mazda zasloužila také o získání certifikátu od japonské divize TÜV Rheinland.

Více o programu NA Roadster Restore si můžete přečíst ve starším článku

Zdroj: carscoops.com


Žádné komentáře:

Okomentovat