pondělí 6. srpna 2018

Modely Mazda nabízí konečně mobilní rozhraní, dodatečná instalace není problém

Konektivita, internet a v neposlední řadě sociální sítě hýbou světem, a proto není divu, že se zmíněné věci dostávají i do samotných automobilů.


Jinými slovy, multimediální systémy jsou vybaveny vhodnými aplikacemi, pomocí kterých mohou spárovat vůz s chytrým mobilním telefonem, což posune zase celkový komfort o nějakou tu úroveň. Aby nebyla Mazda pozadu oproti konkurenci, i ona už dokáže nabídnout ony aplikace.

Vlivem zvyšující se poptávky po aplikaci Apple CarPlay (ACP) a Android Auto (AA) zavádí japonská automobilka novou instalační sadu v rámci originálního příslušenství pro Mazdy. Zmíněný set je určen pro vozy, které jsou vybaveny systémem MZD Connect, a dokonce je možná instalace mobilního rozhraní i zpětně do dříve vyrobených vozů.

Dostupné jsou právě ode dneška, čili od 6. srpna 2018, a cena byla stanovena na 4400 Kč + práce u autorizovaného dealera. Při instalaci je třeba vyměnit kabeláž a ACP/AA USB jednotku pro zvládnutí větších datových toků. 


Pomocí výše zmíněných dvou aplikací ACP a AA bude možné telefonovat, posílat zprávy, poslouchat Apple Music, získávat mapové podklady prostřednictvím Siri. Android Auto nabídne právě podobné služby jako Apple CarPlay, které jsou typické pro systém Android.


Žádné komentáře:

Okomentovat