úterý 19. listopadu 2019

Mazda 3 zvítězila v anketě Ženské auto roku, porazila i německé prémiovky

Přijde mi, že s každým rokem přibývá i počet anket o auto roku. Mezi ty populárnější patří pochopitelně evropská či světová anketa Auto roku.


Ale pak tady jsou i další ankety, které si prozatím budují své jméno a jednou z nich je Women’s World Car of the Year (Ženské auto roku). Ovšem nás skalní fanoušky Mazdy bude letošní ročník extra zajímat, neboť v ní uspěla a ne jednou.

O titulu Ženské auto roku rozhodovala početná porota z 30 různých zemí, kde nechyběli i dva zástupci z Velké Británie, a hodnotila na nominovaných vozech jejich estetický vzhled, praktičnost, bezpečnost, dopad na ekologii a zůstatkovou hodnotu. Celkovým vítězem letošního ročníku, který byl vyhlášen na autosalonu v Dubaji, se stala Mazda 3. Krom toho zvítězila ještě v kategorii Rodinné auto roku, kde porazila třeba Audi e-tron, Tesla Model 3 či BMW řady 3.


Pokud by Vás zajímaly i ostatní kategorie, tak Městským vozem roku se dle žen stala Kia XCeed a jihokorejská automobilka si odnesla titul ještě s modelem Soul EV v kategorii „Zelené“ auto roku. Luxusním autem roku se stalo BMW řady 8, sportovním autem roku zase Porsche 911 a SUV roku podle něžného pohlaví je Range Rover Evoque.

Nezbývá než pogratulovat Mazdě do Japonska, jelikož designem Kodo uchvátila i ženské pohlaví :-).

Zdroj: carscoops.com


Žádné komentáře:

Okomentovat